Εράνη Φιλιατρών – Ομόνοια Καλαμάτας 3:2 (Video)

Με γκολ του Ανδρώνη στο 88ο λεπτό του αγώνα, η Εράνη κατάφερε να πάρει την νίκη απέναντι στην ομάδα της Ομόνοιας στα Φιλιατρά, για την πρώτη αναμέτρηση της γ΄φάσης του κυπέλλου Μεσσηνίας.

Δυσκολεύτηκε απέναντι στην ομάδα της Καλαμάτας και μόλις στο 18ο λεπτό βρέθηκε πίσω στο σκορ με γκολ του Μπουραντώνη, από λάθος υπολογισμό της άμυνας. Οι Φιλιατρινοί ομάδα κατάφερε όμως πριν την λήξη του ημιχρόνου να ανατρέψει το σκορ, όταν ο Καραχάλιος με ωραίο σουτ έξω από την περιοχή ισοφάρισε για την Εράνη, ενώ τρία λεπτά αργότερα ο Κόλλιας έκανε το 2:1 με απευθείας εκτέλεση φάουλ.

Με επιμονή όμως, η ομάδα της Καλαμάτας κατάφερε 6 λεπτά μετά την σέντρα του β΄ημιχρόνου να φέρει το παιχνίδι στα ίσα, όταν ο Σώκαλης έμεινε αφύλακτος μέσα στην περιοχή και νίκησε τον Αθανασόπουλο πετυχαίνοντας το 2:2.

Η Εράνη πίεζε στην συνέχεια του παιχνιδιού για να πάρει την νίκη και τα κατάφερε στο 88ο λεπτό, όταν ο Ανδρώνης με σουτ μέσα από την περιοχή νίκησε τον Σταθά.